Atrakcje Turystyczne

Kaplica Świętej Anny

Kaplica Św. Anny to najbardziej charakterystyczny obiekt w Sosnówce. Kaplica położona jest na zachodnim zboczu Grabowca (784 m n.p.m.), w miejscu Dobrego Źródła. Z Sosnówki Dolnej do Kaplicy Św. Anny dojdziemy żółtym szlakiem turystycznym - wędrówka zajmie niespełna godzinę. więcej »

na zboczu Grabowca

Szlaki Turystyczne

Sosnówka to nie Karpacz czy Szklarska Poręba ale i stąd bez problemu dojdziemy w szczytowe partie Karkonoszy, do tego cześć naszej wędrówki przebiegać będzie malowniczymi karkonoskimi, leśnymi ścieżkami. Sosnówka jest wsią o mocno rozczłonkowanej zabudowie, stąd występuje tu kilka punktów, z których wiodą szlaki turystyczne zarówno w Karkonosze, do Kaplicy Św. Anny jaki i do pobliskich miejscowości. więcej »

Zbiornik Sosnówka

Atrakcją Sosnówki jest sztuczny zalew - Zbiornik Sosnówka oddany do użytku w 2001 roku. To rezerwuar wody pitnej dla Jeleniej Góry i zbiornik retencyjny zarazem. Zasilają go wody pobliskich strumieni: Podgórnej, Czerwonki i Sośniaka. W zamyśle miał to być również zbiornik rekreacyjny - niestety zamysł nie doczekał się realizacji. więcej »

Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej w Przesiece, to trzeci, pod względem wysokości (10 metrów), wodospad w polskiej części Karkonoszy, pomimo to nie jest zbyt znany - a warto go odwiedzić spędzając czas w okolicy. więcej »

Przesieka - przy rozwidleniu szlaków turystycznych

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Muzeum jakiego jeszcze nie było! A co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje.  Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie...  więcej »

ul. Karkonoska 5, 58-540 Karpacz

ŚWIAT KOLEJEK

MAŁY - WIELKI świat makiet kolejowych więcej »

ul. Karkonoska 32, 58-540 Karpacz

Karkonosze

Karkonosze - najwyższa partia Sudetów - ciągną się od Przełęczy Szklarskiej do Przełęczy Lubawskiej. Najwyższym wierzchołkiem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), kolejnym bardzo rozpoznawalnym wierzchołkiem jest Szrenica (1362 m n.p.m.). Z Sosnówki w Karkonosze najlepiej podążać czerwonym szlakiem. Można również podjechać do Karpacza i stamtąd rozpocząć wycieczkę. więcej »

Śnieżka

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy - góruje nad Karpaczem (200 m powyżej Równi pod Śnieżką), to graniczny szczyt, wchodzi w skład szczytów Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Sudetach. Na Śnieżce znajduje się kaplica Św. Wawrzyńca, Obserwatorium Meteo, budynek poczty czeskiej i górna stacja kolei gondolowej z czeskiego miasta Pec pod Sněžkou. więcej »