Atrakcje Turystyczne

Kaplica Świętej Anny

Kaplica Św. Anny to najbardziej charakterystyczny obiekt w Sosnówce. Kaplica położona jest na zachodnim zboczu Grabowca (784 m n.p.m.), w miejscu Dobrego Źródła. Z Sosnówki Dolnej do Kaplicy Św. Anny dojdziemy żółtym szlakiem turystycznym - wędrówka zajmie niespełna godzinę. więcej »

na zboczu Grabowca

Szlaki Turystyczne

Sosnówka to nie Karpacz czy Szklarska Poręba ale i stąd bez problemu dojdziemy w szczytowe partie Karkonoszy, do tego cześć naszej wędrówki przebiegać będzie malowniczymi karkonoskimi, leśnymi ścieżkami. Sosnówka jest wsią o mocno rozczłonkowanej zabudowie, stąd występuje tu kilka punktów, z których wiodą szlaki turystyczne zarówno w Karkonosze, do Kaplicy Św. Anny jaki i do pobliskich miejscowości. więcej »

Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej w Przesiece, to trzeci, pod względem wysokości (10 metrów), wodospad w polskiej części Karkonoszy, pomimo to nie jest zbyt znany - a warto go odwiedzić spędzając czas w okolicy. więcej »

Przesieka - przy rozwidleniu szlaków turystycznych

Karkonosze

Karkonosze - najwyższa partia Sudetów - ciągną się od Przełęczy Szklarskiej do Przełęczy Lubawskiej. Najwyższym wierzchołkiem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), kolejnym bardzo rozpoznawalnym wierzchołkiem jest Szrenica (1362 m n.p.m.). Z Sosnówki w Karkonosze najlepiej podążać czerwonym szlakiem. Można również podjechać do Karpacza i stamtąd rozpocząć wycieczkę. więcej »

Śnieżka

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy - góruje nad Karpaczem (200 m powyżej Równi pod Śnieżką), to graniczny szczyt, wchodzi w skład szczytów Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Sudetach. Na Śnieżce znajduje się kaplica Św. Wawrzyńca, Obserwatorium Meteo, budynek poczty czeskiej i górna stacja kolei gondolowej z czeskiego miasta Pec pod Sněžkou. więcej »